Jaką formę pomocy wybrać?

Grupowe formy wsparcia

Stworzyliśmy szerego grupowych form wsparcia ponieważ wierzymy, że ludzie jako istoty społeczne mają zdolność regulacji oraz leczenia poprzez przebywanie wśród innych. W każdej z form, nad tym celem grupy czuwa wyregulowany psychoterapeuta, który moderuje proces grupowy.

Slice 1
Psychika na talerzu

Dlaczego praca w grupie

Wyróżniają nas grupowe formy wsparcia dla bliskich oraz terapie grupowe skierowane do osób z zaburzeniami odżywiania. Rozumiemy, że ludzie potrzebują siebie nawzajem, potrzebują wspierać i być wspieranym. Dlatego w naszym Centrum jest tak dużo form opartych o wspólny proces i wymianę doświadczeń.

Slice 1

„Potrzeba więzi nigdy nie wygasa. Większość ludzi nie znosi oddzielenia od innych, nawet na krótko. Ludzie, którzy nie potrafią tworzyć więzi przez pracę, przyjaźnie czy relacje rodzinne, zwykle znajdują inne sposoby: poprzez chorobę, procesowanie się albo rodzinne waśnie”.

Bessel van der KolkStrach ucieleśniony. Tł. Małgorzata Załoga.
image/svg+xml

Grupowe formy wsparcia

Psychoterapia grupowa zaburzeń odżywiania

Dla nastolatków z anoreksją, dla nastolatków z bulimią/ napadowym objadaniem, dla dorosłych z anoreksją, dla dorosłych z bulimią/ napadowym objadaniem

Grupa wsparcia dla rodziców

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci, nastolatków oraz bliskich osób chorujących na zaburzenia odżywiania.

Warsztaty rodzicielskie

To forma warsztatowa i psychoedukacyjna dla rodziców dzieci i nastolatków doświadczających trudności z jedzeniem lub/i obrazem swojego ciała. 

RODO

Polityka prywatności